Jak wybrać najlepsze meble ogrodowe na mały balkon‍Wraz z rosnącym trendem małych mieszkań i minimalistycznego wzornictwa wzrósł również popyt na ogrody balkonowe. Mniejsze przestrzenie wymagają mniejszych rozwiązań ogrodowych. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z ulubionej przestrzeni na świeżym powietrzu. Dzięki odpowiednim meblom ogrodowym możesz stworzyć niewielką przestrzeń, której potrzebujesz, aby uprawiać zieleń, którą kochasz. Oto kilka szybkich wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepsze meble ogrodowe na mały balkon:

Znajdź styl mebli, który pasuje do Twojej przestrzeni

Jeśli masz mały balkon, wybierz takie meble, które będą pasować do tej przestrzeni. Staraj się unikać dużych, nieporęcznych elementów, które zajmą zbyt dużo miejsca na balkonie.

Jeśli masz duży balkon, możesz wybrać bardziej tradycyjny styl, na przykład z klasycznym drewnem i metalem. Będzie on pasował do tradycyjnego stylu dekoracji, a nawet można go połączyć z roślinami i ozdobami.

Jeśli Twój balkon jest mały i nie pomieści mebli w tradycyjnym stylu, możesz wybrać styl bardziej współczesny, na przykład leżanki lub zestawy do spożywania posiłków na świeżym powietrzu. Można też rozważyć opcje ze stołem i krzesłami.

Meble ogrodowe, które warto rozważyć

Gdy już wiesz, w jakim stylu chcesz mieć meble na balkonie, możesz wybrać, jakie meble ogrodowe kupić. Oto kilka opcji, które warto rozważyć:

  • Zestaw mebli ogrodowych - może być używany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz i jest idealny dla tych, którzy mają ograniczoną przestrzeń. Ponieważ w zestawie znajduje się stół, krzesła i lampa, może on pełnić funkcję jadalni, gdy jest używany w pomieszczeniach.
  • Zestaw wypoczynkowy na zewnątrz - Zestaw składa się z fotela z poduszką i dwóch pasujących otomani. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą się zrelaksować, spędzając czas na świeżym powietrzu. Można go również wykorzystać jako dodatkowe miejsce do siedzenia w pomieszczeniach.
  • Zestaw do spożywania posiłków na świeżym powietrzu - może być używany zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz i jest idealny dla osób, które chcą spożywać posiłki, podziwiając przy tym piękną scenerię. W zestawie znajduje się stół, krzesła i lampa.

Pierwszym krokiem jest zmierzenie długości i szerokości balkonu. Dzięki temu będziesz wiedzieć, ile mebli możesz zmieścić. Możesz również zmierzyć wysokość, ale ponieważ jest ona zazwyczaj zakryta przez rośliny lub inne dekoracje, nie potrzebujesz niskich mebli.

Chroń swój taras za pomocą dachu

Jeśli Twój balkon jest zadaszony, musisz go chronić przed żywiołami. W tym celu potrzebny będzie dach.

Jeśli balkon jest otwarty na działanie czynników atmosferycznych, nadal można go chronić za pomocą dachu. W przypadku małego tarasu można również wybrać markizy, które są lekkie i przenośne.

 

O autorce artykułów