Kupić meble ogrodowe z poduszkami czy bez‍Jeśli chcesz upiększyć swoją przestrzeń na zewnątrz, a także stworzyć przytulny salon dla przyjaciół i rodziny, prawdopodobnie już wiesz, że musisz kupić nowe meble. Nawet jeśli nowe meble mogą być drogie, inwestycja w nowe patio może mieć ogromny wpływ na sposób, w jaki Ty i Twoi goście będziecie cieszyć się nową przestrzenią. Mimo że istnieje tak wiele różnych opcji, jeśli chodzi o wybór nowych mebli, nie każdy wie, czy wybrać meble z poduszkami czy bez. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o różnicach między tymi dwiema opcjami.

Co to są meble tarasowe z poduszkami?

Kupując meble na patio z poduszkami, dodajesz warstwę komfortu i stylu do swojej nowej przestrzeni. Wielu producentów decyduje się na dołączenie poduszek do swoich mebli, ponieważ wiedzą, że większość ludzi zdecyduje się je dodać. Dzieje się tak dlatego, że poduszki to prosty sposób na zapewnienie wygody każdemu meblowi, zwłaszcza na betonowym lub drewnianym tarasie.

Niektóre poduszki są wykonane z materiałów syntetycznych, takich jak poliester lub sztuczna skóra, i są niedrogie oraz łatwe do czyszczenia. Inne poduszki są wykonane z materiałów naturalnych, takich jak pianka lub poliuretan, są bardziej trwałe, wygodne i zapewniają lepszą izolację. Poduszki naturalne są zwykle droższe od syntetycznych, ale są warte swojej ceny, jeśli chcesz stworzyć przytulne miejsce do siedzenia.

Zalety mebli tarasowych z poduszkami

- Łatwe do dodania do każdego istniejącego mebla - poduszki są łatwe do założenia, samodzielnie lub z pomocą przyjaciół.

- Trwałe i niedrogie w wymianie - jeśli poduszka się zużyje lub zabrudzi, można ją łatwo wymienić, ponieważ poduszki są proste i niedrogie. - Większy komfort na betonowym lub drewnianym tarasie

- Naturalne poduszki doskonale nadają się do zapewnienia komfortu podczas siedzenia na betonowym lub drewnianym tarasie. - Bardziej atrakcyjny wygląd

- Naturalne poduszki są bardziej atrakcyjne i nadają tarasowi naturalny, przytulny wygląd.

- Zapobiegają blaknięciu mebli - naturalne poduszki są wykonane z całkowicie naturalnych materiałów, które nie blakną i nie gniją, jak to często bywa w przypadku poduszek syntetycznych.

- Zapewniają lepszą izolację - poduszki naturalne są zwykle wykonane z pianki lub materiałów poliuretanowych, które lepiej zatrzymują ciepło niż poduszki syntetyczne.

Wady mebli ogrodowych z poduszkami

- Kosztowny zakup - Wiele osób decyduje się na zakup mebli ogrodowych z poduszkami, ponieważ wyglądają one atrakcyjnie i są wygodne, ale inwestycja może być kosztowna. - Przeciekają podczas deszczu - Naturalne poduszki są zwykle wykonane z materiału, który wchłania wodę i pozwala jej wyciekać z powrotem na betonowe lub drewniane patio. - Zakwitają bakteriami i pleśnią - Naturalne poduszki są bardziej podatne na zakwit bakterii i pleśni, które mogą powodować choroby u Ciebie i Twoich gości. - Łatwiejsze do uszkodzenia - Ponieważ poduszki naturalne są bardziej podatne na uszkodzenia i łatwiej ulegają zabrudzeniu, ich wymiana jest droższa.

Co to są meble ogrodowe bez poduszek?

Kiedy kupujesz meble na taras bez poduszek, decydujesz się nie dodawać warstwy komfortu i stylu do swojej nowej przestrzeni. Oznacza to brak poduszek i zazwyczaj brak parasola. Wielu producentów decyduje się na tworzenie mebli na taras bez poduszek, aby meble były lżejsze i nie wymagały montażu. Często można również znaleźć oferty na meble ogrodowe bez poduszek na wyprzedażach garażowych lub w sklepach z używanymi rzeczami.

 

O autorce artykułów